16.01.2021
Nawigacja


Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w ZajeziorzuGminny Konkurs Wiedzy o Gminie Kikół
W dniu 22.12.2020 r. w Świetlicy Wiejskiej w Kikole odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Wiedzy o Gminie Kikół, zorganizowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół we współpracy ze szkołami podstawowymi z terenu gminy. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Kikół.
Konkurs miał na celu popularyzowanie dziedzictwa regionalnego, pogłębianie emocjonalnej więzi z „Małą Ojczyzną”, a przede wszystkim poznanie gminy Kikół. Konkurs wiedzy o gminie skierowany był adresowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych w gminie Kikół. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, zarówno eliminacje klasowe jak i finał przeprowadzone były w formie on-line.
W eliminacjach uczniowie odpowiadali na 20 pytań związanych z gminą oraz rozpoznawali wybrane miejsca z Kikoła i okolic na fotografiach. Do finału zakwalifikowano sześciu uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach. Byli to uczniowie: Bożejewicz Jakub ze SP im. Ireny Sendlerowej w Woli, Kędzierski Jakub ze SP w Ciełuchowie, Kopycińska Aleksandra ze SP im. I. A. Zboińskiego w Kikole, Korbecka Aleksandra ze SP im. I. A. Zboińskiego w Kikole, Lewandowski Kacper ze SP im. Ireny Sendlerowej w Woli i Nikola Sękowska ze SP w Zajeziorzu. W okresie poprzedzającym finał, uczestnicy finału mieli do wykonania dwa zadania: napisać list do przyjaciela, w którym zaprezentowali gminę Kikół, zachęcając koleżankę, kolegę do jej odwiedzenia. Drugim zadaniem było wykonanie prezentacji multimedialnej lub folderu o gminie Kikół. Zadania te było oceniane przez komisję konkursową powołaną przez organizatora.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Kacper Lewandowski uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli
II miejsce - Aleksandra Kopycińska uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej im. I. A. Zboińskiego w Kikole.
III miejsce - Nikola Sękowska uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Zajeziorzu
Wszyscy finaliści otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatora konkursu. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.
Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrektorów szkół oraz nauczycieli wos, którzy przygotowali uczniów do konkursu i konkurs przeprowadzili. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Renaty Kilanowskiej, Pana Ireneusza Bendorz, Pana Zbigniewa Bogóskiego oraz Pana Jarosława Jagielskiego za zaangażowanie i okazaną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.
Wszystkich uczniów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy o Naszej Małej Ojczyźnie zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.
Aneta Falkowska
Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kikół

Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
621,672 unikalne wizyty