Nakarm dziecko


Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Zajeziorzu
Projekt "KROKUS"

Pamiętamy i upamiętniamy
16 listopada br. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Projekcie "KROKUS" realizowanym przez krakowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną i ograniczenia z nią związane, akcję zainaugurowała młodsza grupa przedszkolna wraz z wychowawczynią Panią Moniką Bonowicz. Mamy głębokie przekonanie, że do kolejnej edycji projektu przystąpią wszyscy uczniowie.
Projekt „Krokus” jest międzynarodowym przedsięwzięciem. Realizowany już od wielu lat, w Polsce już po raz jedenasty. Każdego roku coraz więcej szkół angażuje się w jego realizację. W ramach projektu, szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów – zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają z końcem zimy. Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie wojny. Nie zapominamy o polskich dzieciach, np. z getta w Łodzi, czy w Warszawie, a także o innych niewinnie zamordowanych.
Projekt „Krokus” pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Realizacja Projektu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej.
Ireneusz Bednorz

Wygenerowano w sekund: 0.01
675,303 unikalne wizyty